Merike Mõttus

 


                                                                                         

Valgamaa aasta õppija Merike Mõttus (49) ütleb, et talle väga meeldib Iiris Saluri mõte: „Elada on nii tore! Aga ainult siis, kui sa koos oma eluga ise ka arened.“ Ühel heal päeval tundiski Merike, kel klassiõpetaja ja huvijuht-loovtegevuse õpetaja kutse, et on vaja areneda, leida uusi suundi ja võimalusi. Nüüd on temast saanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias välja õpetatud muusikaterapeut ja käsil õpingud, mille lõppedes peaks saama ka mänguterapeudi diplomi. Merike leiab, et muusikaakadeemia õpingud on talle tohutult andnud. Omateraapia tundides tuli tegeleda ka oma probleemidega, aga eeskätt kogunes hindamatuid teadmisi tööks nii väikeste kui suurte erivajadustega inimestega. Merikese südamesooviks on end edasi täiendada ja luua oma muusikateraapia kabinet. Praegu rakendab ta oma oskusi abistades lapsi ja täiskasvanuid, korraldades õpitube ning pakkudes muusikateraapiat ka sotsiaalse rehabilitatsiooni raames. Muusika läbi on võimalik jõuda kõigini, on nad noored või vanad, on Merikese kindel veendumus.

Miks Te õpite?
Kõige lihtsam oleks vastata, et mulle meeldib õppida. Meeldib saada uusi teadmisi ja ennast pidevalt täiendada. Elu on ju pidevas muutumises. Et olla parem spetsialist, on vaja pidevalt olla uuendustega kursis. Õppimine annab kindlasti ka paremad võimalused tööturul. Õppides on võimalik ennast proovile panna, raskusi ületada. Näiteks muusikaterapeudiks õppides pidi väga palju lugema ingliskeelset kirjandust. Mina olen aga saksa keelt õppinud. Tõlkisin kõik sõnad eraldi ja seejärel panin lause kuidagi kokku. Ja nii kõik artiklid, mida võis olla kümnetes. Pärast tuli teha eksam ja seegi sai sooritatud. Oli elamus – ma sain hakkama!

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?
Kõigepealt olen ma palju avatum ja enesekindlam. Kuna olen terapeut, siis pean ennast kogu aeg täiendama ja ka ise teraapias käima. See teeb minust ehk parema inimese... Mul on väga palju toredaid sõpru tekkinud. Mind usaldatakse ja mu arvamus loeb. Saan teisi aidata, tegeleda puuetega lastega. Armastan oma tööd väga.