Kersti Novikov

 


                                                   

Tartumaa aasta õppija Kersti Novikov (31) meenutab, et noorena ei kulgenud tema koolitee just konarusteta ja seda mitte hinnete pärast, vaid hoopis muudel põhjustel. Kersti teab, mida tähendab koolikiusamine ja seetõttu jäi tema enda kooliaeg esialgu lühikeseks. Oma osa oli ka haigusel, mis pikalt õpingutest eemal hoidis. Sel kevadel lõpetas Kersti aga heade ja väga heade õpitulemustega Tartu Täiskasvanute Gümnaasiumi, olles olnud eestvedajaks ja kaasõppurite toetajaks nii oma põhikooli õppegrupis kui gümnaasiumi e-õppe grupis. Ka tööalaselt on ta nüüd paremal positsioonil kui enne, tal on toetav pere ning tööandja. Kersti teab, kuidas tänu väljendada – ta innustab kõiki oma tutvusringkonnas õpinguid lõpetama või jätkama, sest teab suurepäraselt, millise tunde annab õnnestumine ja raskuste ületamine. Õpetajad kirjeldavad teda kui ülimalt kohusetundlikku, põhjalikku ja distsiplineeritud õppijat. Kersti tahab kindlasti edasi õppida, mida, seda veel täpselt ei tea, aga küll see selgeks saab.

Miks Te õpite?
Ma võrdleksin õppimist pooleli oleva raamatuga, mis on väga põnev, kuid mingil põhjusel lõpuni lugemata jäänud. Ühel hetkel leitakse see taas ning loetakse lõpuni. Minu pooleli jäänud koolitee oli minu jaoks pooleliolev raamat, mille plaanisin kunagi lõpuni lugeda ning näha kuhu see mind viib. Kui kool pooleli jäi, siis lubasin endale, et kunagi teen selle ära. Palju aastaid pidin piinlikkusega tunnistama, et haridust pole piisavalt ja hea palgaga töökohad jäid kättesaamatuks, olgu ma nii tubli kui tahes. Praegu olen rõõmus, et inimesed minu ümber võimaldasid mul uuesti kooli minna ning teha teoks selle, mis kunagi tegemata jäi.

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?
Õppimine on tõepoolest muutnud minu elu positiivses suunas. Leidsin endas julguse püüelda parema poole, vahetasin töökohta ning uues kohas töötades otsustasin võtta vastu uusi väljakutseid ning õppida selgeks uue ameti. Tavalisest õmblejast on saanud kogemustega tehnik. Õppisin e-õppes ja sain enda kohta teada, et oskan aega arvatust paremini planeerida. Kindlasti on see kogemus juurde andnud enesekindlust ning teotahet.