Margot Adra

 


                                                                           

Raplamaa aasta õppija Margot Adra (48) oli pea 20 aastat töötanud numbrite maailmas – osa ajast raamatupidajana, osa tootmisplaneerijana – kui tundis, et järgmised 20 nii enam ei taha. Katsetused toidumaailmas kuulusid Margoti ellu küll ja nii ta Kehtna Kutsehariduskeskusesse kokaks õppima läks. See avas uusi põnevaid võimalusi – praktika Maltal ja uus amet ettevõttes Saarioinen OÜ tootearendajana. Sel kevadel sai Margot Tallinna Teeninduskoolis magustoidukoka 5. taseme kutsetunnistuse veel lisaks. Ta on leidnud oma tõelise kutsumuse ja seda tõestavad saavutusedki. Tema väljatöötatud retsepti järgi toodetud Mamma kõrvitsa-kohupiimapannkoogid tulid 2019. aasta Eesti parima toiduaine konkursil parimaks koguni kahes kategoorias – Eesti parim magustoit ja valmistoit. Margot tunneb, et see on just see, mida ta päriselt teha soovib, see tõesti tema õige koht, ja mõlgutab ikka edasiõppimise plaane. Toidumaailm ju muutub ja areneb pidevalt, ikka leidub midagi, milles end vaja täiendada.

Miks Te õpite?
Õpin, sest õppimise kaudu saan teada, mis mulle tegelikult meeldib. Olen endale teadvustanud, et vanus ei ole määrav, oluline on tahtejõud ja see, mis mulle elus päriselt huvi pakub. Olen täheldanud, et mida vanemaks saan, seda rohkem tahan uusi oskusi juurde õppida. Omandatud teadmised omakorda julgustavad elus uusi ja põnevaid valikuid tegema. See on pidev areng, mis viib edasi ja ei jäta ühe koha peale tammuma.

 Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?
Õppimine on pannud mind elule laiemalt mõtlema ning olen ka isiksusena palju muutunud. Olen töötanud just nendel ametikohtadel, mis on pakkunud mulle siirast huvi. Isegi kui mõni amet ennast ühel hetkel ammendab, on oluline seda märgata ning endale teadvustada, et siis sobivamaid valikuid teha. Muutuste tegemine aitab paremini iseennast tundma õppida ning endas püsivat rahulolu säilitada. Usun, et on patt 20 aastat töötada kohal, mis enam ei meeldi ning sellega raisata oma väärtuslikku aega. Oma õppimise kaudu olen kooliteed käima innustanud ka tuttavaid ja lähedasi.