Mario Mikvere

 


                                           

Lääne-Virumaa aasta õppija Mario Mikvere (36) jaoks on elu läinud nõnda, et enne aasta õppijaks valimist sai temast 2018. aastal maakonna aasta koolitaja. Tegu on oma piirkonnas hinnatud infotehnoloogiaspetsialistiga, kes aastaid Rakvere Ametikoolis IT- juhina töötades arvukalt praktilisi koolitusi läbi viinud ja andragoogika kursusedki läbinud. Lääne-Virumaa Rakenduskõrgkooli õppima sai aga mindud ajendatuna soovist omandada kõrgharidus. Ja omandatud see sel kevadel sai, koguni cum laude. Nüüd Rakvere valla IT- nõunikuna toimetava Mario töö vilju näevad-maitsevad vallaelanikud iga päev – on ju tema ülesandeks infotehnoloogiliste kommunikatsioonide juhtimine ning veebirakenduste kaudu ka valla kuvandi kujundamine. Mario panustab valla arengukava väljatöötamisse, osaleb helitehniku ja fotograafina spordi- ja kultuuriüritustel ning kajastab neid sotsiaalmeedias. Teda iseloomustatakse innovatiivsete ja põnevate lahenduste pakkujana, kes aitab inimeste elu lihtsamaks muuta ning ei pelga end pidevalt täiendada. Praegu võtab lõviosa kahe poja isa vabast ajast vastsoetatud kodumaja restaureerimine, meeles mõlguvad aga ka magistriõpingud.

Miks Te õpite?
Eks ikka sellepärast, et mindagi saavutada – olgu see parem töö või kõrgem palk... Õpingud on pannud end avama ja tundma, milleks tegelikult võimeline olen. Täiskasvanuna oma igapäevatoimetuste juures õppida on üliraske. See kolm aastat oli kohati nagu põrgu – lihtsalt pead ära tegema ja hakkama saama.Mul on oma ettevõte, milles pakun veebiteenuseid ja graafilist disaini. Olen harrastanud ka pokkerimängu ja teinud sporti, kuid praegu on need jäänud tahaplaanile. Tahaksin kõige eeltooduga rohkem tegeleda, kuid ei jätku aega, tuleb teha valikuid. Pere on minu jaoks prioriteet. Loodame aasta jooksul uude majja sisse kolida.

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?
Olen saanud väga palju tunnustust – käisin presidendi vastuvõtulgi. Tulevikus on sihiks magistrikraadi omandamine ning seeläbi ka karjäärivõimaluste edendamine. Lisaks perele võlgu oldud ajale on ka tööl jäänud mõned asjad tegemata-lõpetamata, teen neid asju nüüd kohusetundega ja innukalt järele.