Brenda Edovald

 


                                                

Harjumaa aasta õppija Brenda Edovald (47) oli töötanud suures ettevõttes pea 20 aastat, kui hakkas tundma, et vajab muutust. Kaua sa ikka seal kontorilaua taga istud, kui hing ihkab midagi muud... Sündis otsus minna Haapsalu Kutsehariduskeskusesse õppima mööblirestaureerimist. Juba õpingute ajal sündis ka oma ettevõte – mööblirestaureerimistöökoda maakodu õuel. Brenda õpetajad räägivad, et tegu oli sihikindla ja pühendunud õppijaga, kes ei lubanud endale ühtki hinnaalandust. Restaureerimisele lisaks täiendas end ettevõtluses, sest soov vanale esivanemate mööblile uut ja väärikat elu anda ning oma ettevõte luua oli suur. Et Brenda nüüd suurema osa ajast oma maakodus Kose vallas elab ja töötab, on kindlasti võit ka kogukonnale. Üks südamega oma uut rada kõndiv inimene on seal jälle juures.

Miks Te õpite?
Kui müügijuhitöö jätsin ja mööblirestaureerimist õppima hakkasin, oli see kantud armastusest vanavara vastu. Tahtsin sellel alal meistriks saada. Pidev õppimine on minu uue ameti juures loogiline ja loomulik, sest tahan pakkuda oma klientidele võimalikult laiapõhjalist ning professionaalset teenust. Teekond oma ala tunnustatud meistriks on veel pikk. Sel moel olen jõudnud tänapäeval nii enesestmõistetavasse protsessi – elukestvasse õppesse!

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?
Asusin taas koolipinki, kirjutasin põhjaliku äriplaani, lõin ettevõtte ning rajasin oma koduõuele töökoja. Tegin lühikese ajaga läbi rohkem põhjapanevaid muutusi kui kogu senise elu peale kokku. Väga oluline on pereliikmete ning sõprade toetus, sest paratamatult nõuab uuesti õppima asumine rohkeid loobumisi ja väga oskuslikku ajaplaneerimist. Kõige keerulisem oligi leida oma ajaressurssides tasakaal argipäevakohustuste, firma käivitamise ning kooliülesannete tarvis, milleski allahindlust tegemata. Äärmiselt tähtsad on ka inimesed, kellega ühes kooliteed kõndima satud. Minu grupikaaslased olid vaieldamatult parimad – õppimises väga eesmärgipärased, pühendunud, kokkuhoidvad ning toetavad.