Meistriklassid 2017

Meistriklasside kalender 2017

Meistriklassidesse registreeruda saab kuu aega enne toimumise algust meie kodulehel.

Meistriklassid toimuvad Euroopa Sotsiaalfondi projekti "Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine" raames ning on osalejatele tasuta.

  • 12.aprill, Tallinn

Koht: Hotell Euroopa, Paadi 5

Teema: Mõjukas koolitaja ja mõjus koolitus

Aeg: kell 10.00-15.15.

Läbiviija: Merle Lõhmus

Meistriklassi registreerumine lõppenud

  • 15.juuni, Tartu

Koht: Hotell Dorpat, Soola 6

Teema: Harjumused – meie enesearengu köögipool

Aeg: kell 11.00 - 16.45

Läbiviija: Riina Kütt

Registreerumine on lõppenud.

  • 16.november, Narva

Koht: Vestifex OÜ, Tuleviku 7

Teema: Refleksiooni osa täiskasvanud õppija arengu toetamisel

Läbiviijad: Jelena Lohmatova ja Galina Kušanova

Meistriklassi registreeruda saab SIIN. Registreerumise tähtaeg on 10.november.

 

Mõjukas koolitaja ja mõjus koolitus

Kes vastutab koolituse tulemuslikkuse eest? Tavapäraselt seatakse nii heas kui halvas fookusse koolitaja. Aga kui palju üldse saab koolitaja vastutada koolituse mõju eest? Kas ja kui palju saab koolitaja kontrollida asjaolusid, mis määravad koolituse tegeliku kasuteguri? Kas ka koolitaja vajab toetavat meeskonda?

 Meistriklassi juhib Merle Lõhmus, TTÜ personalitöö- ja arenduse õppejõud, täiskasvanute koolitaja aastast 1988. Merlel on täiskasvanute koolitaja, tase 8 kutse.

Loe Merle kohta lähemalt....

Harjumused – meie enesearengu köögipool

Sageli kõneleme me oma siseringi kokkusaamisel koolitamise innovaatilistest praktikatest või siis õppimisest tema uusimate teooriate valgusel. Ehk siis sellest, kuidas mõtestab neid protsesse ja fenomene kaasaegne täiskasvanuhariduse filosoofia ja soovitab praktikasse panna teooria. Me reflekteerime, oleme loovad, otsime tähenduslikkust ja püüdleme transformatsiooni poole.

Aga ajad muutuvad, sünteetiline toit ja tehisintellekt tungivad peale. Kordused ja veekord kordused on need, mille abil ehitavad end üles tähapäevased elektroonilised süsteemid  ja sotsiaalsed võrgustikud ning mille tõttu õitseb toiduainetööstus. Ühtlasi tõmbavad need süütud sirvimisrutiinid ja toidumaitselised toidulaadsed ained meie aju mõnukeskusi mõjutava hurmaga kaasa ka meid endid.  Süvaõppimiseks vajaliku keskendumiseni võib olla raske jõuda, sest meel kipub olema kogu aeg elevil ja mingi uue mõnutekitaja ootel.

Nii olemegi ringiga tagasi jõudmas õppimise teadusliku uurimise aegade algusesse ning tingitud reflekside juurde. Ehk siis selleni, et me ise endale vabatahtlikult enesearengule mitte kaasa aitavaid harjumusi külge dresseerime.

Meistriklassis „pöörame koolitusruumi ümber“ ja räägime koolitamise asemel meie endi harjumustest nende ilus ja valus. Uurime oma teadmisi ja arusaamu ning asetame need teooriate raamistikku. Otsime harjumusi tekitavaid lõkse ja võtmeid kuidas end neist vabaks õppida.

Meistriklassi viib läbi Riina Kütt, kes on Koolituskeskus Tungal asutaja ja juhataja, tegevjuht ja koolitaja. Riinal on täiskasvanute koolitaja, tase 7 kutse.

Loe Riina kohta lähemalt......

Refleksiooni osa täiskasvanud õppija arengu toetamisel

Meistriklassi jooksul jagame täiskasvanud õppija individuaalse arengu toetamise meetodeid ja vahendeid, mille oleme välja töötanud ja testinud viimaste aastate jooksul erinevate täiskasvanute õppijatega: andragoogika koolituste osalejad, koolide õpetajad, eakad inimesed, suurte ettevõtete töötajad, pikaajalised töötud, erivajadustega inimesed, jne. Meistriklassi käigus saavad osalejad oma õppijate individuaalse arengu toetamiseks erinevaid ideid, praktilisi materjale ja võimaluse täiendada oma koolitamise „tööriista kasti“. Meistriklassi töökeel on vene keel.

Meistriklassi viivad läbi Jelena Lohmatova ja Galina Kušanova.

Jelena Lohmatova on OÜ Vestifex ja Mitteformaalse õppe keskus VitaTiim juht. Jelenal on täiskasvanute koolitaja, tase 6 kutse. Loe Jelena kohta lähemalt......

Galina Kušanova on OÜ Vestifex rahvusvaheliste projektide koordinator, koolitaja ja mitteformaalse õppe spetsialist. Galinal on täiskasvanute koolitaja, tase 6 kutse. Loe Galina kohta lähemalt......