Tule avalikule loengule 11.10, kell 17:00!

Andras korraldab TÕN-i jooksul kolm avalikku loengut, mida on võimalik vaadata Postimehe ja Andrase Facebooki vahendusel.
Postimehes saab jälgida siin 

11. oktoobril  kell 17 toimub avalik veebiloeng „Tehisintellekti võimalused ja ohud“. Tallinna Ülikooli teadur Andres Karjus annab 60 minuti jooksul ülevaate viimastest arengutest generatiivse tehisintellekti vallas. Kirjeldatakse teksti- ja pildimudelite kasutamise võimalusi, aga arutletakse ka selle üle, mis on sellise tehnoloogia leviku murekohad ühiskonnas, hariduses ja tööturul ning millised on võimalikud lahendused.

Loengust saab vaadata ja küsimusi küsida saab sli.do keskkonnas siin

Lisaks toimub täiskasvanud õppija nädalal veel kaks avalikku veebiloengut. Neist üks käsitleb vaimse tervise hoidmist ja teine tehisintellekti kasutamist igapäevatöös.

18. oktoobril kell 10 toimub avalik veebiloeng teemal „Kuidas hoida vaimset tervist?“. Koolitaja Piret Maiberg-Nõu, kes on ametis Riigi Tugiteenuste Keskuse vaimse tervise edendamise spetsialistina, räägib 90 minuti jooksul teadveloleku praktikatest. Miks tänapäeva suured ettevõtted, nagu Microsoft, Google jt on juurutanud oma töötajate seas teadveloleku praktikaid? Sellepärast, et teadveloleku rakendamine aitab kaasa töötaja heaolule ja sellega kaasneb kasu organisatsioonile. Kuulajad saavad kaasa praktilised nõuanded ja tööriistad, mida rakendada nii tööl kui ka kodus.

20. oktoobril kell 13 toimub avalik veebiloeng teemal „Tehisintellekt kui tööriist“. Koolitaja Marju Sokman räägib 60 minuti jooksul, kuidas tehisintellekt (AI) toob suured muutused pea igaühe tööellu. Kuulajad saavad vastused järgmistele küsimustele: kuidas tegelikult AI-d oma igapäevatöös rakendada, milliseid tööriistu tekstide ja piltide loomiseks kasutada ja kuidas saada häid tulemusi?