Pottseppade ühendus hinnati tõeliseks koolitussõbraks

 

Aasta koolitussõbralikuma organisatsiooni tiitli pälvinud MTÜ Eesti Pottsepad on võtnud endale eesmärgiks koolitada Eesti pottseppadest Euroopas hinnatud tegijad.

„Ega Eestis ole ju kunagi õiget pottseppa-de koolitust olnud. Natuke õpetatakse kutsekoolides ehituseriala kõrvalt, aga enamjaolt koolitavad meistrid ise omale järeltulijaid,” tunnistab MTÜ Eesti Pottse-pad asutajaliige Koit Koppel. „Tööpõld onmeil lai. Äsja võeti vastu Euroopas uus ahjustandard ja novembri lõpus tulevad Eestisse uue standardi koolitajad,” räägib Koppel.

Huvi ühingus osalemise vastu on üha kasvav, sest koolitust vajavad kõik Eestis tegutsevad pottsepad. Kokku on aastas umbes kümmekond koolitust ja seda, et keegi oleks nii tark, et õpetussõnu üldse ei vaja, ei saa Koppeli sõnul küll öelda. Ennast pottsepaks nimetavaid sossseppi leidub Eestis veel küllaga.

Tulevikplaanidest rääkides sõnab pottsepp Koppel, et kui hädapäraste koolitustega saab Eestis ring peale tehtud, on kavas meie meistrimehi saata Austriasse kahhel-ahjude konföderatsiooni juurde teadmisi ja praktikat saama. „Igasugune uus koge-mus kulub marjaks ära ja huvilistest meil puudus ei ole,” nendib ta.

Tõnu Vaidloo