Aasta õppija 2018 - OKSANA KURVITS

Oksana Kurvits (44) on Eestis sündinud ukrainlanna, kes esimesi venekeelseid sõnu kuulis alles koolis, kus õppimine läks üle kivide ja kändude. Järvakandi venekeelne põhikool sai siiski lõpetatud, järgnes paar aastat tööd veisefarmis ning siis astus Oksana – küll vastu tahtmist, ema rõõmuks – Tallinna Meditsiinikooli. „Noores eas ei teadnud ma üldse mida oma eluga peale hakata,“ möönab Oksana. Kool jäi pooleli, Oksana lõi pere ja sai kaks tütart. Katkenud haridustee ei andnud siiski rahu. Tubli naine võttis 39-aastaselt julguse kokku ja läks Rapla Täiskasvanute Gümnaasiumi. Kui see lõpetatud sai, oli julgust ja tahtmist nii palju, et Oksana läks Järvamaa Kutsehariduskeskusesse müügikorraldust õppima ja lõpetas 2018. aasta kevadel. Naine nendib, et tema elus on viimastel aastatel muutunud tohutult palju.

Miks Te õpite?

Olen ammu tahtnud oma pooleli jäänud koolitee ära lõpetada. 2013. aastal lihtsalt võtsin julguse kokku ja läksin Rapla Täiskasvanute Gümnaasiumi. Siis ma ka veel täpselt ei teadnud, miks mul seda vaja on. 2015. aasta oli minu elus murranguline. Lüpsjast sai kanala juhataja ja töökeskkonnaspetsialist. Sain kohe aru, et kui tahan midagi saavutada, peab olema rohkem teadmisi. 2016. aastal otsustasin minna õppima Järvamaa Kutsehariduskeskusesse müügikorraldaja erialale, mille ma ka käesoleval aastal lõpetasin. See polnud kerge, sest samal ajal olid pinged pereelus –  lahutasin oma üle kahekümne aasta kestnud abielu.

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?

Olen teinud läbi suure arengu nii tööalaselt kui ka eraelus. Tööl olen saavutanud väga häid müügitulemusi, teinud ka oma üksuses palju ümberkorraldusi, juhendan oma töötajaid ning vajadusel saadan koolitustele. Lisaks saadud kooliteadmistele, ületasin nende aastate jooksul ka elu suurima proovikivi. Nüüd tean, et tuleb uskuda endasse ja olla sihikindel, vanus ei oma tähtsust.  Olen elule kõige eest tänulik ja just seetõttu ka tean, kui tugev ma tegelikult olen ja mida kõike suudan.

Aasta õppija 2018, eripreemia - IVO LEEK

 Ivo Leek (37) on mees nagu orkester ja seda täiesti liialdamata. Kuidas teisiti saaks nimetada inimest, kes tegev Rakvere kultuurielu igal rindel – on linna kultuurikomisjoni liige, noorte huvitegevuse eestvedaja ja samal ajal ka ettevõtja, kelle firma tegeleb hoopis küttekollete ja soojuspumpadega. Ivo süda kuulub aga teatrikunstile ning see oligi peamine põhjus, miks ta Rakvere Täiskasvanute Gümnaasiumi tee jalge alla võttis. Ivo on Eesti Harrastusteatrite Liidu juhatuses, teatritrupi ja noorte näiteringi juhendaja, kes valitud 2017. aastal Lääne-Virumaa harrastusteatrite parimaks meesnäitlejaks! Kõiki neid kursusi, mis Ivo näitekunsti ja noortetööga seoses on läbinud ei jõua üles lugema hakatagi. Kahe lapse isa jagab end pere, töö ja arvukate ühiskondlike ametite vahel väga edukalt, olles täiskasvanute gümnaasiumis üks klassi parimatest. Tema panusest kogukonna ellu annab tunnistust seegi, et 2016. aastal esitati ta Lääne-Viru sädeinimese kandidaadiks. Ivot lähemalt tundvad inimesed ütlevad, et tema õppimine on lisaks talle endale toonud muutusi ka paljude teiste eludesse.

Miks Te õpite?

Õpin, sest olen uudishimulik inimene! Mulle lihtsalt tundub loomulik ennast harida valdkondades, kus ma tegutsen. Mulle on oluline aru saada asjade sisulisest olemusest. Täiskasvanuna õppides on õpikvaliteet ikka hoopis teine. Olen enda jaoks avastanud kultuuri ja teatrivaldkonna, mis mind väga paelub. Kultuurivaldkonnas on mul plaanis ennast ka kõrgemalt harida, seega tuli eelmisel sajandil pooleli jäänud keskkool ära lõpetada.

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?

Õppimine annab teadmisi ja teadmised annavad tarkust ning enesekindlust. Õppimine on aidanud mul edukamalt ennast teostada väga erinevates valdkondades ning julgemalt kaasa rääkida kohaliku elu edendamisel. Olen tutvunud paljude põnevate inimestega, kellel on sarnased huvid ja kellega olen juba koostööd teinud või tulevikus kindlasti teen. Teadmised kuluvad ära ka noortetöös. Usun, et teater arendab noortes julgust, pealehakkamist, meeskonnatöö oskusi ja algatusvõimet.