Tipptegijad räägivad noortele ettevõtlusest

 


  Foto: Arno Mikkor

Kord kuus astub videoloengus gümnaasiumi- õpilaste ette oma ala tipptegija, et rääkida ettevõtlusega seotud teemadel – avaloengu „Ettevõtluse roll Eestis” septembri alguses pidasid näiteks majandus- ja kommu- nikatsiooniminister Juhan Parts (pildil) ning majandusteadlane Andres Arrak.

”Ühiskond vajab aktiivseid ja ettevõtlikke noori, kellest võiksid saada meie homsed mööbli- vabrikandid, IT-ärimehed, riskikapitalistid jne. Keskkooliaastad on parim aeg, millal ettevõtlusega lähemalt tutvust teha võiks,” ütles Juhan Parts.

Ministeerium,  Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, EAS ja Junior Achievement mõtlesid üheskoos interneti teel edastatavate loengute sarja välja selleks,  et pakkuda vaheldust tavapärasesse koolitundi ja tuua ettevõtluse tipptegijad kesk- kooliõpilastele lähemale. Eelkõige on loengud mõeldud just neile gümnasistidele, kes valikainena oma õppekavasse majandus- ja ettevõtlusõppe on lisanud. Loengud toimuvad iga kuu teise nädala teisipäeval, detsembrikuu teema on „Kuidas saada ettevõtjaks?”

Loenguid jälgida ja hiljem kuulata saab interneti aadressil: www.mkm.ee/videod/