Kutsekoolid pakuvad taas tasuta tööalaseid kursusi

 


Foto: Rene Suurkaev

Kevadsemestril on plaanis pakkuda tasuta kursusi 5899 inimesele 38 kutseõppeasutuses ja kutseõpet pakkuvas rakenduskõrgkoolis kõikides maakondades. Kursused on mõeldud eelkõige töötavatele inimestele, aga osaleda saavad ka lapsepuhkusel emad, erivajadustega inimesed või parajasti mittetöötavad täiskasvanud, kes soovivad naasta tööturule. Kursustele ei võeta vastu inimesi, kes on töötuna arvel – neile pakub vajadusel koolitust töötukassa.

Kevadiste kursuste nimekirjast võib üht-teist põnevat leida igaüks. Neid on kokkadele, väikeettevõtjatele, elektrikutele jne. Õppida saab näiteks raamatupidamist,pottsepatööd, puhastusteenindust, sekretäritööd jpm.

Palju on üldoskuste kursusi, nagu erialane keeleõpe ning teenindustöötajate suhtlemiskursused. Kõige rohkem inimesi koolitatakse majutamise ja toitlustamise kursustel, arvukalt on arvutikasutamise algtaseme kursusi, aga ka edasijõudnutele. Huvilisi on alati olnud palju, nii ei pruugi kõikjale enam vabu kohti olla. Kursuste sisu, toimumisaja ja tingimuste kohta saab teavet koolide kodulehekülgedelt, kontaktid ja üldinfo on kirjas haridus- ja teadusministeeriumi koduleheltwww.hm.ee/tasutakursused

Loe ka lugejakirja samal teemal SIIN